Pvc geomembran, polivinil klorid hammaddesinin, stabilizatörlerin ve değişik kimyasal maddelerin birlikte karıştırılıp, ekstrüzyon sistemi ile homojen olarak karıştırılıp şekillendirilmesi ile üretilirler.

Özellikle çatı, gölet, temel ve tünel projelerinde su geçirimsizliğini sağlamak için kullanılır. Kalınlığı 1.0mm'den 3.0mm'e kadar değişebilir ve eni  2.10 m.  -  2.20 m.  uzunluğu 25m olacak şekilde rulolar halinde üretilir.

 

KULLANIM ALANLARI :

Bina temel ve perde izolasyonları

Tüneller

Metrolar

Köprülü Kavşaklar

Havuzlar

Sulama Kanalları

Barajlar , Yangın ve sulama  Göletlerinde

Su Depoları

Teraslar ve Çatılar

 

1 mm – 1,2 mm – 1,5 mm – 2 mm – 2,5 mm ve 3 mm kalınlıklarda 2,10 - 2,20  mt. Genişlikte 20 – 25 mt. Uzunluklarda ( Ya da istenen uzunlukta)

SİNYAL TABAKALI , DÜZ , UV –ANTİBAKTERİYEL dayanımlı çeşitleri vardır.

 

 

  • DÜZ TİP PVC GEOMEMBRAN   ( İZP – 001 / A)

Özellikle çatı, gölet, temel ve tünel projelerinde su geçirimsizliğini sağlamak için kullanılır. Kalınlığı 1.0mm'den 3.0mm'e kadar değişebilir ve eni 2.20m, uzunluğu 25m olacak şekilde rulolar halinde üretilir.

Ürün temel bohçalamada- üzeri kapatılacak teras çatılarda – havuzlarda  -göletlerde – sulama kanallarında kullanılmaktadır.

 

  • SİNYAL TABAKALI PVC GEOMEMBRAN (İZP – 001 / B)

İki farklı katman dan oluşuyormuş gibi görünen ürünümüzde , sadece renk farkı  kalıp içerisinde oluşturulmaktadır.Ve tek bir katman çıkmaktadır.Yani ürünün ikiye ayrılma olasılığı bulunmamaktadır.Çift renk tek  tabakadan üretilen PVC Geomembran çeşididir. İki farklı renk olmasının sebebi, uygulama sırasında altta kalan koyu rengin, üstteki açık renkli tabaka delindiğinde kendini belli etmesidir. Böylece kontrol sırasında fark edilmesini ve tamir edilmesini kolaylaştırmasıdır.

Özellikle tünel ve temel bohçalama projelerinde tercih edilmektedir.

 

  • ANTİBAKTERİYEL PVC GEOMEMBRAN (İZP -001 /C)

Üretim aşamasında eklenen kimyasal katkılar (gümüş iyonları) ile üzerinde bakteri barındırmayan ve koku yapmayan PVC Geomembran türüdür. İstenilen renklerde üretilmesine rağmen genellikle mavi renkte olur.

Ana kullanım yeri içme suyu depolarıdır.

 

  • UV  DAYANIMLI PVC GEOMEMBRAN (İZP – 001 / D)

Üretim aşamasında PVC Geomembran karışımının içine atılan özel kimyasallar sayesinde UV ışınlarına ekstra dayanıklı hale getirilen PVC Geomembran çeşididir. İsteğinize  göre renk değişikliği yapılabilir.

Özellikle havuz, gölet, çatı ve teraslarda tercih edilmektedir.

 

  • T-GRİP  PVC GEOMEMBRAN (İZP – 001 / E)

Ürün üstünde "T" şeklinde sürekli tırnakları  olan PVC Geomembran çeşididir. Membranın üstünde yer alan "T"lerin amacı membranın betona tutunmasını sağlamaktır.Bu sayede özellikle trapez şeklindeki sulama kanallarında demir maliyetini ortadan kaldırdığı için tercih sebebi olmuştur.İstenir ise boyutlandırılıp istenen ölçülerde hazırlanabilir. Diğer  Geomembranların kullanıldığı her yerde kullanılabileceği gibi  betona gömülen tırnakları sayesinde asıl  olarak  aşağıdaki alanlarda  kullanılmaktadır.

Atık su şaft  inşaatları  , kollektör bacaları ,atık su tünelleri , beton boruların iç kaplaması  , Su kanalları, kanalizasyon sistemleri, köprüler başlıca kullanım yerleridir.